Darujte
zdravie a krásu

Výrastky

Vadia vám kožné výrastky?

Výrastky sú akékoľvek kožné výčnelky, ktoré na zdravej koži bežne nenachádzame. Termín výrastok však nič nehovorí o jeho pôvode.

Môže ísť o čisto estetický problém, ktorý so sebou nenesie žiadne zdravotné riziko. Medzi takéto kožné výrastky patria napr. fibrómy (slizničné výrastky), starecké bradavice, hemangiómy, syringómy, míliá, xanthelasma a pod.

Sú však aj výrastky, ktoré môžu predstavovať vážny zdravotný problém, alebo dokonca život ohrozujúci stav. Ide napr. o tzv. cornu cutaneum, čo je prejav istého typu rakoviny kože (spinaliomu). Aj kožné výrastky by ste si mali preto dať raz za čas skontrolovať dermatológovi.

Vyšetrenie a odstránenie výrastkov

Keďže pôvod výrastkov môže byť rôzny, musí ich vždy najskôr vyšetriť lekár – dermatológ. Ak nemáme 100% istotu, že výrastok je benígny (nezhubný), vždy ho po odstránení odosielame na histologické preskúmanie. Histológia síce zaberie určitý čas, ale najmä vaše zdravie, náš pokojný spánok, a tiež prestíž kliniky nám za to stoja.

Ak sme si istí, že výrastok je nezhubný, najvhodnejšou metódou odstránenia je tzv. evaporácia. Ide o vypálenie výrastku CO2 laserom.

Ak si nie sme istí pôvodom výrastku, máme na výber dve metódy. Prvou je chirurgické odstránenie kožných výrastkov, alebo odborne aj excízia. Po vyrezaní výrastku skalpelom ho vždy odosielame na histologické vyšetrenie.

Druhou možnosťou je CO2 excízia, alebo aj vyrezanie výrastku laserom. Aj po tomto type zákroku odosielame výrastok na histológiu. 

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť
pred zákrokom

Metódu odstránenia výrastku volíme podľa jeho veľkosti a charakteru. Pred zákrokom miesto výrastku umŕtvime. V niektorých prípadoch je potrebné po zákroku ranu uzatvoriť stehmi. Tie v rane nechávame cca 7 až 14 dní.

Vo väčšine prípadov však šitie nie je nutné. Vtedy pacient prichádza na kontrolu cca 1 až 2 mesiace po zákroku. Doba kontroly závisí od typu zákroku a predpokladanej histológie. 

Cenník
Odstránenie výrastkov - cena      
  1 ks do 10 ks nad 10 ks
Odstránenie drobných výrastkov, mílií, fibrómov, xantelasmy, seboroických verúk laserom 20€  70€  individuálne
Laboratórne histologické vyšetrenie 12€ - -
     1 osoba
Vstupné vyšetrenie / konzultácia 17€ - -

 

Vyberte pobočku:
Žilina
PrievidzaPredtým Potom
Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.ryantclinic.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...
článok / 10 2017
Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s...
článok / 11 2017
V poslednej dobe sa veľa energie venovalo výskumu úlohy vitamínu C ( kyseliny L askorbovej ) ...