Darujte
zdravie a krásu

Vrásky

Ako vznikajú vrásky?

Vrásky sú prirodzená súčasť nášho dozrievania. Nedá sa jednoznačne určiť, kedy vrásky vznikajú.

Dynamické vrásky, nazývané aj mimické, vznikajú opakovaným pohybom určitej svalovej partie. Ak sa často smejete alebo mračíte, je pravdepodobné, že sa vám vrásky objavia práve na miestach, kde sa prejavujú tieto emócie (vrásky pod očami, vrásky na čele). Statické vrásky sú viditeľné na tvári bez ohľadu na to, či tvárové svaly práve sťahujete alebo nie.

Moderné metódy na odstránenie vrások

Pri výbere ošetrenia na vyhladenie vrások je kľúčové správne rozlíšiť, o aký typ vrásky ide. Keď správne určíme pôvod vrások, dokážeme zvoliť tú najvhodnejšiu metódu na ich korekciu.

V RYANT clinic ich používame hneď niekoľko. Botulotoxín je tá najlepšia voľba pri odstraňovaní dynamických vrások, kyselina hyaluronová zasa zabezpečuje správnu hydratáciu a objem tkaniva, a tak celkovo zmierňuje prejavy starnutia pokožky. CO2 resurfacing (frakčný resurfacing) zjemní a v niektorých prípadoch aj úplne odstráni začínajúce mimické a mimotvárové vrásky. Chemický peeling je zase najvhodnejší na ošetrenie povrchových vrások.

Ak chcete získať viac informácií, dozviete sa ich v našom blogovom článku Čo s vráskami – všetko, čo by ste mali vedieť predtým, ako sa rozhodnete.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Prečo
u nás ?

Produkty, ktoré v RYANT clinic využívame na ošetrenie vrások, majú okrem kvality hlavne tie najvyššie bezpečnostné štandardy. Bezpečnosť klienta je totiž u nás na prvom mieste. Nie je to však len o kvalite používaných materiálov, ale aj o spôsobe vykonania zákroku. Neriskujte so svojím zdravím a zverte sa radšej do rúk lekárovi, ktorý má dlhoročné skúsenosti s korekciou vrások a najmä s postupmi a materiálmi, ktoré môžu byť v rukách laika potenciálne nebezpečné.

Čo sa týka materiálov, používame len to najlepšie, čo práve trh ponúka.

Takisto máme najmodernejší CO2 resurferačný laser, ktorý rozpozná presný typ ošetrovanej pokožky a odporučí ideálne nastavenie prístroja pre každého pacienta individuálne. Príďte si túto top kvalitu vyskúšať na vlastnej koži. Teraz naozaj doslova... 

Čo by ste mali vedieť
pred zákrokom

Pred každým ošetrením všeobecne platí, že by ste nemali mať zvýšenú teplotu, respektíve cítiť prichádzajúcu chorobu. Ak máte špecifický zdravotný problém, je vhodné ho najskôr individuálne odkonzultovať.

Botulotoxín 

Zákrok nie je vhodné vykonávať pri zvýšenej teplote a pri užívaní liekov na riedenie krvi. Po aplikácii by ste mali miesta aplikácie precvičovať, aby sa látka čo najviac naviazala na nervové zakončenia. Počas prvých 4 hodín od aplikácie sa však nesmiete predklánať, ľahnúť si, resp. mať inú ako zvislú polohu hlavy. Nástup účinku je od 2 do 14 dní. Účinok pretrváva cca 3 až 6 mesiacov.

Kyselina hyaluronová 

Zákrok by ste nemali podstupovať pri zapálení kože a precitlivenosti na kyselinu hyaluronovú. Po aplikácii môžete pociťovať jemné podráždenie cca 3 dni. Pacienti s citlivou pokožkou môžu pociťovať svrbenie.

CO2 resurfacing (frakčný resurfacing)

Zákrok neodporúčame absolvovať pred letom a počas leta. Po ošetrení je pleť podráždená cca 3 až 7 dní, mali by ste ju upokojovať roztokom pre podráždenú pleť. Pokožku chráňte ochranným faktorom UV 50+ minimálne 3 mesiace.

Chemický peeling 

Ošetrenie by ste nemali absolvovať pred a počas letných mesiacov. Hrozí totiž riziko vzniku pigmentácií. Ak sa predsa len rozhodnete absolvovať ošetrenie pred letom, mali by ste používať UV ochranu s faktorom 50+.

Cenník
Odstránenie vrások - cena    
    Opakovaná aplikácia
Vstupné vyšetrenie 17€ -
Chemický peeling TCA    
Celá tvár 40€ -
Čelo 20€ -
Líca 25€ -
Brada 20€ -
Krk 30€ -
Chrbty rúk 30€ -
Tvár, krk 60€ -
Dekolt 40€ -
Mezoterapeutická maska so zlatom v cene zákroku -
CO2 resurfacing    
Celá tvár 280€ -
Čelo 160€ -
Líca 180€ -
Brada 130€ -
Krk 200€ -
Dekolt 200€ -
Chrbty rúk 150€ -
Dolné viečka 150€ -
Mezoterapeutická maska so zlatom v cene zákroku -
Aplikácia botulotoxínu    
Poklesnuté ústne kútiky 60€ - 10% zľava
Vrásky medzi obočím (vrásky hnevu) 90€ - 10% zľava
Čelo 90€ - 10% zľava
Okolo oboch očí 110€ - 10% zľava
Zdvihnutie špičky nosa 50€ - 10% zľava
Okolie pier (fajčiarske vrásky)  50€ - 10% zľava
Dopich individuálne -
Odstránenie statických vrások kyselinou hyaluronovou    
Pery, nasolabiálne ryhy, marionety 220€ / ml - 10% zľava
Objem líc 220€ / ml - 10% zľava
Jemné vrásky 200€ / ml - 10% zľava
Vyberte pobočku:
Žilina
PrievidzaAkcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.ryantclinic.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...
článok / 10 2017
Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s...
článok / 11 2017
V poslednej dobe sa veľa energie venovalo výskumu úlohy vitamínu C ( kyseliny L askorbovej ) ...