Darujte
zdravie a krásu

Prehnané potenie ako estetický problém

Potenie je fyziologický stav, ktorý nasleduje ako reakcia na prehrievanie organizmu. Vyvolávačmi môžu byť fyzická námaha, psychické vypätie či horúčkovitý stav.

Ak zažívate nadmerné potenie bez zjavného dôvodu, hovoríme tomu hyperhidróza. Na začiatku je vždy dôležité začať pátrať po príčine nadmerného potenia. Môžu ňou byť totiž hormóny (poruchy štítnej žľazy), pohlavné hormóny (gynekologické problémy, nepravidelný cyklus) alebo ho môžu spôsobovať niektoré látky, napr. kofeín. Ak je potenie dôsledkom niektorej z týchto príčin, liečime najskôr príčinu a potenie nepotláčame.

Ak príčinu potenia nenájdeme, hovoríme o stave, ktorý sa nazýva primárna hyperhidróza. V tomto prípade môžeme uvažovať o spôsobe, ako nadmerné potenie potlačiť, aby nespôsobovalo diskomfort a estetický problém. 

Odstránenie potenia botulotoxínom

Najmodernejším spôsobom, ako odstrániť nadmerné potenie, je aplikácia botulotoxínu priamo do miesta nadmerného potenia. Môžu to byť podpazušné jamky, dlane, stupaje alebo vlasová časť hlavy. Botulotoxín vieme použiť na všetkých týchto miestach.

V RYANT Clinic používame najkvalitnejší botulotoxín na svetovom trhu od renomovaných výrobcov, ktoré aplikujeme po lokálnom znecitlivení chladenými vankúšikmi. Vďaka tomu bude pre vás zákrok znamenať naozaj len minimálny diskomfort.

Účinok botulotoxínu na zastavenie potenia v mieste aplikácie vydrží až 9 mesiacov.  

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť
pred zákrokom

Pacienti majú často obavy, že im aplikácia botulotoxínu na jedno miesto na tele zvýši potenie na iných častiach tela. Tieto obavy sú ale zbytočné.

Tak napríklad, podpazušné jamky predstavujú iba 2% telesného povrchu a pri odstránení potenia z tak malej časti nehrozí žiadne postrehnuteľné zvýšenie potenia v iných miestach. Ako to vieme? Potvrdilo nám to mnoho pacientov, ktorí už tento zákrok opakovane absolvovali.

Druhou neopodstatnenou obavou je pri tomto zákroku obava z toxicity aplikovaného materiálu. Napriek tomu, že má botulotoxín vo svojom názve toxín, nepredstavuje z medicínskeho hľadiska pre pacienta zdravotné riziko.

Smrtiaca dávka s ochrnutím dýchania je rádovo 100-1000x vyššia ako pri aplikácii počas dermatologických alebo neurologických zákrokov. Botulotoxín sa v medicíne využíva už od roku 1950 a dodnes neboli zaznamenané žiadne dlhodobé nežiaduce účinky. Užitočnosť tejto metódy naopak potvrdzujú desiatky miliónov spokojných pacientov po celom svete.

Cenník
Odstránenie potenia - cena      
Cena za obe strany

Ženy

Muži

Opakovaná aplikácia
Podpazušie (250-300 U) 300€ 330€ -10% zľava
Vstupné vyšetrenie / konzultácia 17€ - -
Pozákroková starostlivosť  v cene zákroku v cene zákroku -
Vyberte pobočku:
Žilina
PrievidzaAkcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.ryantclinic.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...
článok / 10 2017
Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s...
článok / 11 2017
V poslednej dobe sa veľa energie venovalo výskumu úlohy vitamínu C ( kyseliny L askorbovej ) ...