Darujte
zdravie a krásu

Bradavice

Aký pôvod majú bradavice?

Bradavice môžu byť vírusové (infekčné) alebo nevírusové. Vírusové bradavice sa zvyčajne prejavujú už v detstve. Sebhoroické (degeneratívne) sa zasa vyskytujú u ľudí po 40-ke.

Väčšina vírusových bradavíc, tzv. vulgárnych verúk, je benígna, teda nezhubná. Ide iba o estetický problém, prípadne predstavuje prekážku pri chodení alebo písaní.

Niektoré typy bradavíc však môžu byť predchodcovia závažných ochorení, napr. rakoviny krčka maternice u žien či rakoviny penisu u mužov. Ide o tzv. onkogénne-pozitívne genitálne bradavice.

V každom prípade je dobré, aby vám bradavice vyšetril lekár dermatológ a stanovil postup ďalšej liečby, prípadne navrhol metódu odstránenia.

 

Metódy na odstránenie bradavíc

Najbežnejšou metódou na odstránenie bradavíce je osvedčený tekutý dusík (kryoterapia). Podstatou ošetrenia je zmrazenie tkaniva bradavice na teploty hlboko pod nulou, túto metódu nepoužívame na genitálne bradavice.

Druhou metódou odstraňovania bradavíc je CO2 laserová excízia (vyrezanie) alebo evaporácia (vypálenie) bradavičnatého tkaniva. Tento zákrok je jednorazový – bradavicu kompletne vyberieme na jedenkrát.

Viac, podrobností ako sa zbaviť bradavíc nájdete v blogovom článku o odstraňovaní bradavíc.

 
Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť
pred zákrokom

Samotné odstránenie bradavíc akýmkoľvek spôsobom vás nechráni pred recidívou, resp. novou infekciou. Bradavice však môžeme dôsledne odstraňovať, a tak zvýšiť šancu, že vírus bradavíc telo nakoniec samo kompletne eliminuje svojím vlastným imunitným systémom. Samozrejme existuje aj niekoľko typov liečiv na stimuláciu imunity, ktoré vám dermatológ môže predpísať, aby ste sa bradavíc zbavili už nadobro.

Pri vypaľovaní bradavíc tekutým dusíkom môžete pociťovať štípanie či pálenie v mieste aplikácie, hoci ide o veľmi šetrný zákrok. Všeobecne však ide o účinnú a dobre znášanú metódu. 

Cenník
Odstránenie bradavíc - cena      
  1 ks 2 ks 3 a viac
Odstránenie bradavíc laserom 30€  50€  Individuálne
Odstránenie genitálnych bradavíc laserom 30€  50€  Individuálne
Odstránenie bradavíc dusíkom 25€  - -
Vstupné vyšetrenie 17€ - -
Vyberte pobočku:
Žilina
PrievidzaPredtým Potom
Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2018
Zdravotnícky asistent / sestra na klinike dermatológie, urológie a laserovej medicíny v Prievidzi - RYANT c...
článok / 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...
článok / 10 2017
Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s...