Darujte
zdravie a krásu

Ako vznikajú strie?

Strie sú nepríjemný estetický problém, ktorý zanecháva na pokožke pozdĺžne, väčšinou ploché jazvy. Vyskytujú sa v mieste prudkého rozpínania tkaniva pod kožou. Strie najčastejšie vznikajú v situáciách ako rýchly prírastok na váhe (obezita), tehotenstvo, užívanie anabolík a steroidov alebo pri rôznych opuchoch

Účinné metódy na odstránenie strií

Jedným z možných riešení na zmiernenie strií je opakovaná aplikácia hlbokého chemického peelingu. Koža sa „spáli“ a jej povrchová vrstva sa zošúpe, vďaka čomu sú strie menej pigmentované a menej výrazné.

Druhou možnosťou ako sa zbaviť strií resp. ich zjemniť je CO2 laser, ktorý predstavuje zlatý štandard na odstránenie resp. zmiernenie strií. Laser zbrúsi vrchnú zjazvenú vrstvu kože a zároveň stimuluje tvorbu spojivového tkaniva v hlbokej koži. V praxi to znamená menej viditeľné strie na povrchu pokožky a tvorbu zdravého nezjazveného tkaniva pod povrchom. Výsledok sa stále zlepšuje po dobu až 3 mesiacov, kým sa neustáli.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Prečo
u nás?

Pretože hlboký chemický peeling aj CO2 laser by mali používať iba certifikované zdravotnícke zariadenia.

Vysoká koncentrácia kyseliny TCA pri chemickom peelingu je pri neodbornom zaobchádzaní potenciálne nebezpečná. Pri neodbornom ošetrení hrozí spálenie kože a neskorá komplikácia po popálení môže byť dokonca až malígny zvrat (rakovina kože).

Hĺbkový chemický peeling môže tiež aplikovať len lekár dermatológ.

Pri druhej metóde zasa platí, že nie je laser ako laser. Prednosťou nášho CO2 laseru je autodetekcia kožného typu, ktorej sa nevyrovná žiadne ľudské oko. Prístroj obsahuje detekčný modul, ktorý odporučí optimálne nastavenie lasera pre konkrétneho pacienta. Vďaka tomu má vyššiu účinnosť a prináša lepší výsledok.

Čo by ste mali vedieť
pred zákrokom

Strie sú jazvy, a preto sú neodstrániteľné. Niektoré zariadenia vám budú sľubovať úplné odstránenie strií, to však nie je možné. Ak by ste si dali urobiť histologický rozbor kože, zistíte, že strií sa už do konca života nezbavíte.

Naše technológie ich však dokážu významne zmierniť, v ideálnom prípade urobiť takmer nepoznateľné. Po zákroku by ste mali ošetrovanú kožu chrániť pred slnkom minimálne 3 mesiace a používať silnejšie UV faktory v krémoch, resp prekrývať ošetrované miesta dlhým oblečením.

Cenník
Korekcia strií - cena      
   do 100 cm2  do 200 cm2   do 300 cm2
Chemický peeling hlboký TCA 25€ 40€ 50€
Zbrúsenie laserom 80€ 150€ 210€
Vstupné vyšetrenie 17€ - -
Vyberte pobočku:
Žilina
PrievidzaAkcie, rady a tipy priamo na váš email
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2018
Zdravotnícky asistent / sestra na klinike dermatológie, urológie a laserovej medicíny v Prievidzi - RYANT c...
článok / 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...
článok / 10 2017
Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s...