Darujte
zdravie a krásu

Škvrny

Vadia vám pigmentové škvrny?

Pigmentové škvrny na pokožke sú lokalizované zmeny pigmentácie typické pre oblasť tváre, krku a chrbtoch rúk. Vznikajú buď preto, že sa na danom mieste zmnožia bunky tvoriace kožný pigment, alebo nastane ich zvýšená aktivita. Prečo vznikajú škvrny? Najčastejšou príčinou je pôsobenie slnka (photoaging), hormonálne zmeny, tehotenstvo, užívanie hormonálnej antikoncepcie, či aplikácia tzv. fotosenzibilizujúcich látok – napríklad parfumov, ktoré pri dlhodobom používaní môžu spolu so slnkom zapríčiniť vznik škvŕn na pokožke. 

Laserové alebo chemické odstránenie pigmentových škvŕn

Pigmentových škvŕn sa môžete zbaviť dvomi spôsobmi.

Prvým z nich je chemický peeling, čo je vlastne aplikácia trichlóroctovej kyseleliny na tie miesta, kde je na pokožke zvýšená pigmentácia. Cieľom tejto procedúry je dosiahnuť ošúpanie rohovinovej vrstvy pokožky, a tým pádom aj zosvetlenie nerovnomerných pigmentácií pleti.

Aplikácia chemického peelingu trvá niekoľko minút. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov by ste mali ošetrenie absolvovať 4-6x v približne dvojtýždňových intervaloch.

Druhou metódou odstraňovania škvŕn je CO2 laser. Princípom tohto ošetrenia je laserové zbrúsenie povrchovej vrstvy pokožky až do úrovne, kde sa nachádza hyperpigmentácia. Účinný LED laser spôsobí fragmentáciu (rozbitie) pigmentu a o odstránenie (zmetabolizovanie) rozbitých fragmentov sa už postarajú bunky imunitného systému. Ošetrenie opakujeme v cca štvortýždňových intervaloch až pokiaľ škvrna nevybledne. 

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Prečo
u nás?

Je veľký rozdiel, či absolvujete chemický peeling v zdravotníckom zariadení alebo v kozmetickom salóne. V salóne vám totiž môžu aplikovať iba základný, tzv. superficiálne-povrchovo pôsobiaci peeling. Iba lekár dermatológ môže aplikovať stredne hlboký až hlboký peeling, ktorý má oveľa väčšiu účinnosť. Presne taký dostanete na našej klinike.

V prípade CO2 lasera zasa výsledok veľmi závisí od prístroja. U nás v RYANT clinic máme najmodernejší CO2 laser, ktorý rozpozná presný typ pigmentácie pokožky a odporučí ideálne nastavenie prístroja tak, aby sme dosiahli čo najvyšší efekt pri čo najnižšom poškodení okolitej zdravej kože. Náš LED laserový prístroj najnovšej generácie má ako jeden z mála svetových produktov certifikát o bezpečnosti a účinnosti FDA v USA. Prístroj pracuje s vlnovou dĺžkou 808 nm s plynulým zvyšovaním výkonu až do 120J presne podľa typu pigmentácie a typu pleti. Pre pacienta je to záruka účinnosti a pre nás zasa vizitka dobre odvedenej práce. 

Čo by ste mali vedieť
pred zákrokom

Na čo sa pripraviť v prípade oboch zákrokov? Tu sú tie najzákladnejšie informácie, ktoré by ste mali vedieť:

Chemický peeling

Pleť býva po zákroku podráždená, začervenaná a mierne pripuchnutá. Tieto prejavy zmierňujeme aplikáciou vhodného krému. Po ošetrení môžete pleť prekryť makeupom. Na tretí deň sa pokožka začne viditeľne šúpať, čo je žiaduci stav, nastáva totiž odlúčenie starej, odumretej pokožky. Pleť môžete v tomto období ošetrovať hydratačným krémom na podráždenú pleť. Pokožku musíte chrániť pred slnkom klobúkom alebo UV faktorom aspoň 50+. Zákrok nie vhodné absolvovať počas letných mesiacov.

CO2 laser

Po absolvovaní zákroku je pleť nutné chrániť proti slnku vysokým UV faktorom 50+ najmä pokiaľ odstraňujeme pigmentové škvrny na tvári. Zákrok nie je vhodné absolvovať pred letom, počas leta resp. pred letnou dovolenkou. 

Cenník
Korekcia škvŕn - cena        
  do 10 cm2  do 100 cm2  do 200 cm2   do 300 cm2
Chemický peeling TCA plošne 20€ 25€ 40€ 50€
  1 ks do 5 ks nad 10 ks  
Zbrúsenie laserom 30€ - 40€ 100€ individuálne -
Vstupné vyšetrenie 17€ - - -
Vyberte pobočku:
Žilina
PrievidzaAkcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.ryantclinic.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...
článok / 10 2017
Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s...
článok / 11 2017
V poslednej dobe sa veľa energie venovalo výskumu úlohy vitamínu C ( kyseliny L askorbovej ) ...