Darujte
zdravie a krásu

Lifting

Lifting potlačí prejavy starnutia

Starnutie nevyhnutne čaká každého z nás a s ním bohužiaľ aj poklesnutie a ochabnutie pokožky nielen na tvári, ale aj na celom tele. Pokožka časom stráca svoju pružnosť a zvykne ochabnúť v smere gravitačného pôsobenia. Za najčastejšie prejavy starnutia považujeme poklesnuté viečka, kútiky úst, tzv. „syslíky“, ochabnutú bradu, poklesnuté prsia, paže v oblasti tricepsu, ochabnuté stehná a zadok alebo brušnú stenu.

Prejavy starnutia pokožky dokáže zmierniť lifting, čo je odborný názov pre nadvihnutie a vypnutie kože. Lifting môže mať dnes už mnoho podôb a jeho hlavným výsledkom je zmiernenie vrások a zmiernenie ochabnutia kože.

Liftingové metódy na omladenie pokožky

Prvou z možných metód na odstránenie ochabnutej kože, vrások a poklesnutých kontúr sú tzv. dermálne nite, alebo aj mezonite. Špeciálne vstrebateľné nite aplikujeme pod pokožku v mieste vrások alebo ochabnutia, a tie spôsobia to, že v pokožke nastane zvýšená tvorba kolagénu, väziva a ciev. Pokožka sa sama prirodzene vypne a kolagénová kostra v mieste ostáva, aj keď sa nite už vstrebali.

Druhou možnosťou je CO2 resurfacing, alebo aj laserové zbrúsenie povrchových vrstiev pokožky. Laser odstráni vrchné ochabnuté a zvráskavené vrstvy pokožky a zároveň pôsobí na pokožku stimulačne – prinúti ju tvoriť si nový kolagén a prirodzene sa tak vypnúť. Túto metódu dokážeme úspešne aplikovať nielen na tvári, ale hocikde na tele, možno ju však absolvovať iba v priebehu obdobia jeseň až jar, bez možnosti ošetrenia počas letných mesiacov.

Treťou možnosťou je tzv. mikroihličková metóda, ktorá je veľmi podobná ako CO2 resurfacing, môžete ju však absolvovať aj v lete. Jej princípom je koagulácia hlbokej vrstvy pokožky, alebo laicky aj „scvrknutie“ ochabnutej kože.

V neposlednom rade je to aj klasická plastická chirurgia, teda odrezanie prebytočnej kože v oblasti problematickej partie. Najčastejšie sa táto metóda využíva pri poklesnutí kože v oblasti horných a dolných viečok.

Ak chcete vedieť viac o jednotlivých metódach, prečítajte si náš článok Ako spomaliť starnutie?

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Prečo u nás?

Pretože výsledok ovplyvňuje nielen kvalita materiálu a technického vybavenia, ale aj skúsenosť a šikovnosť lekára.

V prípade prvej metódy sa u nás v RYANT clinic môžete spoľahnúť na kvalitné a silné dermálne nite, momentálne tie najsilnejšie, aké sú na trhu.

CO2 resurfacing zasa vykonávame s najnovším laserovým prístrojom, ktorý sám rozpozná presný typ ošetrovanej pokožky a odporučí ideálne nastavenie prístroja pre každého klienta individuálne.

Mikroihličkovú metódu môže vykonávať iba lekár, takže ju nebudete môcť absolvovať v žiadnom kozmetickom salóne, iba v zdravotníckom zariadení.

Plastická chirurgia si zasa vyžaduje skúsenosti. Iba skúsený plastický chirurg vám dokáže zaručiť želaný výsledok. Na RYANT clinic sa môžete spoľahnúť, máme za sebou viac ako 10 rokov praxe.

Čo by ste mali vedieť pred zákrokom

Jednotlivé typy zákrokov majú svoje kontraindikácie, resp. situácie, kedy ich nemôžete absolvovať. Čo všetko by ste ešte mali o jednotlivých ošetreniach vedieť?

Dermálne nite / mezonite

Zákrok nesmiete absolvovať, ak máte v mieste ošetrenia ekzém alebo infekciu. Takisto sa neodporúča pacientom, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi.

Po zákroku môžete v mieste aplikácie nití očakávať mierny opuch a citlivosť. Niekoľko dní po zákroku môžu nite ešte jemne presvitať spod pokožky, alebo si ich môžete nahmatať. Tieto následky zákroku však zmiznú do niekoľkých dní. Miesto ošetrenia by ste si mali chladiť a nemali by ste ho vystavovať slnečnému žiareniu.

Počas prvých dvoch týždňov po zákroku odporúčame nerobiť výrazné mimické pohyby, a tiež by ste mali zabrániť silnému prekrveniu tváre. Mesiac po ošetrení by ste nemali absolvovať kozmetické ošetrenia a masáže tváre.

CO2 resurfacing

Tento zákrok nie je vhodné aplikovať na miesta vystavené slnečnému svetlu po dobu aspoň 3 mesiacov, preto je najlepšie ošetrenie realizovať v jesennej, zimnej a skorej jarnej sezóne. Ošetrené miesto by ste mali dôsledne chrániť UV faktorom 50+.

Mikroihličková metóda

Zákrok nesmú podstupovať pacienti, ktorí majú elektronické implantáty blízko miesta aplikácie, napr. kardio stimulátor. Takisto pacienti, ktorí používajú inzulínovú pumpu, alebo majú neliečenú epilepsiu. Zákrok možno absolvovať aj v lete.

Cenník
Liftingové ošetrenia - cena    
    Opakovaná aplikácia
Vstupné vyšetrenie / konzultácia 17€ -
CO2 resurfacing    
Celá tvár 280€ -
Čelo 160€ -
Líca 180€ -
Brada 130€ -
Krk 200€ -
Dekolt 200€ -
Chrbty rúk 150€ -
Dolné viečka 150€ -
Mezoterapeutická maska so zlatom v cene zákroku -
Mikroihličková rádiofrekvencia    
Celá tvár 300€ 280€
Čelo 180€ 160€
Líca 200€ 180€
Brada 150€ 130€
Krk  220€ 200€
Dekolt 220€ 200€
Chrbty rúk 170€ 150€
Aplikácia mezonite    
  1ks  
Cena za 1 kus aplikovanej mezonite  15€ * obvyklá spotreba na 1 lokalitu je 4 až 10 kusov
Vyberte pobočku:
Žilina
PrievidzaAkcie, rady a tipy priamo na váš email
O čom píšeme
článok / 03 2018
Zdravotnícky asistent / sestra na klinike dermatológie, urológie a laserovej medicíny v Prievidzi - RYANT c...
článok / 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...
článok / 10 2017
Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s...