Darujte
zdravie a krásu

Jazvy ako estetický i zdravotný problém

Jazvy sú dôsledkom poranení kože alebo vnútorných orgánov. Telo si s ranou poradí tak, že vytvorí reparačné (opravné) tkanivo. Presne to je jazva.

Jazvy môžu vzniknúť po úrazoch, operáciách, očkovaní, kiahňach alebo po akné. Ide hlavne o estetický problém, najmä ak máte jazvy na viditeľných miestach.

Môže však ísť aj o zdravotný problém, keďže jazvové tkanivo má nielen iný vzhľad ako okolitá koža, ale je i menej odolné voči tlaku, ťahu a slnku. V mieste jazvy sú zaniknuté potné a mazové žľazy a následkom zranenia je často i strata vlasov a ochlpenia v mieste jazvy.

Metódy na odstránenie jaziev

Existuje niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť čo možno najviditeľnejšie odstránenie jaziev. Výber vhodnej metódy vždy závisí od typu, veľkosti a pôvodu jazvy. Najžiadanejšie je odstránenie jaziev na tvári, odstránenie jaziev po akné alebo úrazoch.

V RYANT clinic používame metódy ako roztok BMNP + TNF alfa, CO2 laser, vyrezanie skalpelom (excízia) či chemický peeling. Ak chcete vedieť viac, podrobnosti o jednotlivých metódach sa dozviete v blogovom článku o odstraňovaní jaziev.

Výhodou podstúpenia zákroku u nás je aj nadštandardná pozákroková starostlivosť. Čaká vás napríklad veľmi príjemná komfortná silikónová nealergénna náplasť, ktorá sa aplikuje na novú pokožku a funguje ako ochranná vrstva, ktorá zlepšuje výsledný kozmetický efekt hojenia.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť
pred zákrokom

Jednotlivé metódy majú svoje kontraindikácie, teda stav, kedy ich nemôžete podstúpiť. Takisto treba dať pozor na to, čo očakávať po zákroku a ako sa o miesto zákroku starať.

  • Roztok BMNP + TNF alfa 

Nemôžu ho podstúpiť pacienti s dekompenzovaným diabetom a tehotné ženy.

  • CO2 laser (odstránenie jaziev laserom) 

Nie je vhodné aplikovať ho na miesta vystavené slnečnému svetlu po dobu aspoň 3mesiacov, preto je najlepšie zákrok realizovať v zimnej sezóne, alebo prísne chrániť ošetrené miesto UVF 50+.

  • Vyrezanie skalpelom (excízia) 

Po zákroku budete mať ranu zošitú a sterilne ošetrenú. Rana musí ostať v kľude, necvičiť, nezmáčať, držať v suchu a čistote. Stehy sa vyberajú zvyčajne na 7-14 deň podľa rozsahu a miesta excízie.

  • Chemický peeling 

Peeling sa neodporúča absolvovať pred letom, hrozí riziko pigmentácií na tvári, krku či chrbtoch rúk. V prípade aplikácie pred letom je nutné používať UV ochranu s faktorom 50+. Je vhodné absolvovať 3-6 ošetrení v odstupe 2 týždne. Pri aplikácii v necertifikovaných centrách hrozí riziko popálenia a pigmentácií kože. Naopak, pri nekvalitnom materiáli a nízkej koncentrácii roztokov bude výsledok bez adekvátneho peelingového efektu.

Cenník
Korekcia jaziev - cena      
   do 10 cm2  nad 10 cm2   opakované ošetrenie
Roztok BMNP + TNF alfa 30€ 50€ -
Zbrúsenie laserom 80€ 150€ -
Chirurgické vyrezanie 70€ 140€ -
Chemický peeling 20€ 40€ -
Vstupné vyšetrenie 17€ - -
Vyberte pobočku:
Žilina
PrievidzaAkcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.ryantclinic.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...
článok / 10 2017
Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s...
článok / 11 2017
V poslednej dobe sa veľa energie venovalo výskumu úlohy vitamínu C ( kyseliny L askorbovej ) ...