Darujte
zdravie a krásu
článok / Okt 10 2017

Pre koho je vhodný CO2 resurf a s čím vám vie pomôcť?

Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s menej pigmentáciami, jemnejšími vráskami a celkovo mladistvejším vzhľadom. Taktiež dochádza k odstráneniu povrchovo uložených rozšírených cievok. Zároveň vedie k spevneniu a liftingu kože vďaka novotvorbe kolagénu vrámci reparačného procesu v dermis, ktorý trvá až 3 roky po ošetrení.

Indikáciou pre laserový resurf sú najmä tieto stavy:

  • Jazvičky po akné – jamôčky najčastejšie v oblasti čela, líc, brady, niekedy aj v oblasti hrudníka, ramien a hornej polovici chrbta
  • Jazvy po úrazoch, operáciách- vhodné hlavne už pre staršie, sformované jazvy, kedy už nedochádza k ich zjemnovaniu vrámci procesu hojenia
  • Pigmentové škvrny typu lentigo- ľudovo aj starecké škvrny, alebo pečeňové škvrny. Jedná sa o fľaky, škvrny hnedej farby hlavne v miestach chronicky vystavených slnečnému žiareniu- tvár, chrbty rúk, predlaktí, hornej polovice trupu. Začínajú sa objavovať niekedy  už v 30. roku veku a preto názov starecké už nie je častokrát vhodný. Vtedy súvisia hlavne s excesívnou slnečnou expozíciou.
  • Efelidy, pehy- typické hnedasté škvrny hlavne v oblasti tváre a horných ramien, typicky už u mladých ľudí, väčšinou sa zvýrazňujúce v letných mesiacoch.
  • Ploché fibrómy, bradavičky- hrbolčeky kdekoľvek na koži, predstavujú lokalizované zhrubnutie pokožky keratotickými nánosmi alebo zhluk spojivových buniek, ktoré sú častokrát skôr hmatné ako viditeľné.
  • Rozšírené povrchové cievky, teleangiektázie- typické červené čiaročky hlavne v oblasti líc, nosa, vznikajúce hlavne vekom a pobytom na slnku.
  • Hnisavé papulopustulózne a komedonické akné- prejavy zapálených hnisavých vyrážok, ktoré začínajú zvyčajne v období puberty v typickej lokalite- čelo, líca, brada, ale aj horné ramená.

Ak ste sa v predchádzajúcich riadkoch našli a potrebovali by ste viac informácií, prečítajte si viac o cenách a priebehu zákroku alebo sa objednajte na konzultáciu s lekárom.

Zdieľať na sociálnych sieťach
Akcie, rady a tipy priamo na
váš email
Získajte prístup k limitovaným sezónnym zľavám na zákroky len pre odoberateľov newslettra. Tiež si budete môcť ako prví pozrieť videá s novinkami zo sveta zdravia a estetickej medicíny.
MUDr. TOMÁŠ RYANT dermatológ špecialista

Od roku 2007 pracoval vo viacerých prestížnych slovenských klinikách estetickej medicíny ako aj v Českej republike v ambulancii kožných a pohlavných chorôb. Absolvoval pracovné stáže na Klinike alternatívnej liečby kožných chorôb Leutenberg v Nemecku a v Diagnose Centre Lommel v Belgicku.

Podobné články
článok / Aug 07 2016
Často dostávame otázku, či je rakovina kože potenciálne nebezpečenstvo aj u detí a mladých ľudí a či im tie...
článok / Mar 06 2016
Odstránenie ochlpenia na tele je dnes v estetickej medicíne žiadanou témou. Mať totiž hladké nohy bez holen...
článok / Mar 05 2016
Ak vás dlhodobo trápia bradavice, zrejme ste už hľadali spôsoby, ako sa ich zbaviť. Možno ste už nejaký ten...
článok / Okt 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...