Darujte
zdravie a krásu
článok / Mar 04 2016

Čo s vráskami? Všetko, čo by ste mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete

Odstránenie alebo aspoň zmiernenie vrások je dnes veľká téma. Ak aj vy uvažujete o tomto zákroku, prečítajte si, aké sú možnosti a čo všetko vás čaká.

Botulotoxín 

Botulotoxín je proteín, ktorý po aplikácii spôsobí dočasnú paralýzu a vyplnenie svalu. Aplikuje sa po lokálnom znecitlivení anestetickým krémom nadštandardného zloženia s 2-násobným podielom umŕtvujúcej látky oproti bežne dostupnému komerčnému krému. Účinok botulotoxínu pretrváva 3-6 mesiacov podľa miesta aplikácie. V RYANT Clinic používame aktuálne najkvalitnejší botulotoxín na svetovom trhu od renomovaných svetových výrobcov .

Kyselina hyaluronová

Telu vlastná látka, ktorá sa nachádza aj v koži a zabezpečuje správnu hydratáciu a objem tkaniva. Vekom jej množstvo v organizme klesá. Jej nedostatok sa prejavuje na celkovom starnutí a ochabovaní pokožky. Kyselinu aplikujeme po lokálnom znecitlivení anestetickým krémom nadštandardného zloženia. Kyselina vyplní vrásku a výsledok je viditeľný ihneď. U nás v RYANT Clinic používame len produkty s najvyššou kvalitou a bezpečnostným profilom, pretože zdravie a bezpečnosť našich pacientov sú pre nás prvoradé.

CO2 resurfacing 

CO2 resurfacing je laserové zbrúsenie povrchových vrstiev pokožky tam, kde sa vyskytujú drobné vrásky. Je to veľmi účinná metóda na zjemnenie až odstránenie začínajúcich mimických aj mimotvárových vrások – najmä na krku, chrbtoch rúk a na predlaktiach. Po zákroku na ošetrované miesto aplikujeme gélovú masku s mezoterapeutickým roztokom, ktorá pleť upokojí. Potom pleť ožiarime červeným LED svetlom, aby sme potlačili začervenanie. V RYANT Clinic máme najmodernejší CO2 resurferačný laser, ktorý rozpozná presný typ ošetrovanej pokožky a odporučí ideálne nastavenie prístroja pre každého klienta individuálne. To nám pomôže dosiahnuť ešte lepší konečný výsledok.

Chemický peeling 

Chemický peeling spočíva v aplikácii trichlóroctovej kyseliny na povrchové vrásky. Cieľom je dosiahnuť ošúpanie rohovinovej vrstvy pokožky. Vďaka ošúpaniu vrchnej vrstvy dosiahneme zmiernenie až odstránenie drobných vrások tváre, krku či chrbtov rúk, ale aj celkové rozjasnenie a farebné zjednotenie pokožky. Na našej klinike využívame stredne hlboký až hlboký peeling, ktorý môže podľa zákona aplikovať iba skúsený lekár dermatológ. Peeling aplikujeme na niekoľko minút, a potom pleť ošetríme gélovou mezoterapeutickou maskou s revitalizujúcim účinkom a s prímesou rýdzeho zlata.

 

Chcete si dať odstrániť vrásky? Zistite viac o konkrétnych zákrokoch a pozrite si, ako vyzerajú naše vyliečené prípady PRED a PO. Všetko potrebné nájdete na našej web stránke v sekcii Vrásky

Zdieľať na sociálnych sieťach
Akcie, rady a tipy priamo na
váš email
Získajte prístup k limitovaným sezónnym zľavám na zákroky len pre odoberateľov newslettra. Tiež si budete môcť ako prví pozrieť videá s novinkami zo sveta zdravia a estetickej medicíny.
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.ryantclinic.sk/ochrana-osobnych-udajov
MUDr. TOMÁŠ RYANT dermatológ špecialista

Od roku 2007 pracoval vo viacerých prestížnych slovenských klinikách estetickej medicíny ako aj v Českej republike v ambulancii kožných a pohlavných chorôb. Absolvoval pracovné stáže na Klinike alternatívnej liečby kožných chorôb Leutenberg v Nemecku a v Diagnose Centre Lommel v Belgicku.

Podobné články
článok / Mar 01 2016
Znamienka sú drobné pigmentové zhluky na koži a máme ich takmer všetci. Vo väčšine prípadov bývajú úplne ne...
článok / Mar 02 2016
Skúšate a zatiaľ nič nepomohlo? Lieky, ktoré užívate, majú kopec nežiaducich účinkov? Možno ste len nevedel...
článok / Apr 11 2017
V poslednej dobe sa veľa energie venovalo výskumu úlohy vitamínu C ( kyseliny L askorbovej ) ...
článok / Apr 04 2016
Táto otázka začne od istého veku trápiť takmer každého z nás. Pleť už nie je taká svieža, objavujú sa vrásk...