Darujte
zdravie a krásu
článok / Apr 04 2016

Ako spomaliť starnutie?

Táto otázka začne od istého veku trápiť takmer každého z nás. Pleť už nie je taká svieža, objavujú sa vrásky, pokožka je v istých partiách poklesnutá a mení vám nielen kontúry tváre, ale aj celej postavy. Človek stráca sebavedomie, starnutie sa tak negatívne odráža nielen na tele, ale ja na psychike.

V dnešnej dobe nabitej modernými technológiami však už pre starnutie naozaj nemusíte trpieť. Existujú mnohé nové, často telu vlastné a neinvazívne metódy, ktoré „prinútia“ telo opäť si začať tvoriť vlastný kolagén a prirodzene tak omladnúť.

Čo všetko pre vás vieme v tomto smere urobiť v RYANT clinic?

Dermálne nite alebo aj mezonite

Tzv. dermálne nite majú liftingový efekt a zároveň zabezpečujú modelovanie objemu a vypnutie vrások. Ide o mini-invazívny estetický zákrok, ktorý realizujeme pomocou špeciálnych biovstrebateľných nití.

Zákrok je takmer bezbolestný, naozaj účinný a má dlhotrvajúci efekt. Realizuje sa bez skalpela a bez vzniku jaziev. Po zákroku sa koža rýchlo zahojí a ošetrenie je navyše cenovo dostupné.

Princípom tejto procedúry je aplikácia špeciálnych vstrebateľných nití pod pokožku v mieste vrások, atrofie alebo ochabnutia kože. Nite spočiatku na telo pôsobia ako cudzí element, v mieste ich aplikácie preto nastáva zvýšená tvorba kolagénu, väziva a ciev. Pokožka sa tak sama prirodzene vypne a kolagénová kostra v mieste ostáva, aj keď sa nite už vstrebali. Výsledok má trvácnosť 2 až 5 rokov! Viac o tomto zákroku si môžete prečítať v samostatnej sekcii Mezonite.

CO2 resurfacing

CO2 resurfacing je laserové zbrúsenie povrchových vrstiev pokožky tam, kde sa vyskytujú drobné vrásky alebo ochabnutá pokožka. Je to veľmi účinná metóda na lifting tváre, krku, chrbtov rúk či predlaktí. Dá sa však aplikovať na pokožku hocikde na tele. Po zákroku na ošetrované miesto aplikujeme gélovú masku s mezoterapeutickým roztokom, ktorá pleť upokojí. Potom pleť ožiarime červeným LED svetlom, aby sme potlačili začervenanie. V RYANT clinic máme najmodernejší CO2 resurferačný laser, ktorý rozpozná presný typ ošetrovanej pokožky a odporučí ideálne nastavenie prístroja pre každého klienta individuálne. To nám pomôže dosiahnuť ešte lepší konečný výsledok.

Mikroihličková metóda

Zákrok realizujeme pomocou veľmi tenkých pozlátených ihličiek. Kožu vystavujeme vysokofrekvenčnej energii, ktorá spôsobí jej stiahnutie a vypnutie. Pokožka sa tak laicky povedané „scvrkne“. Táto metóda je vhodná najmä na odstraňovanie ovisnutej pokožky na tvári, krku a chrbtoch rúk. Ak je to však potrebné, dá sa aplikovať hocikde na tele. Túto metódu odstraňovania ovisnutej a ochabnutej kože môže vykonávať iba lekár.

Plastická chirurgia

V niektorých prípadoch nie je možné odstránenie alebo zjemnenie prejavov starnutia realizovať neinvazívnym resp. mini invazívnym spôsobom. Problematické sú najmä očné viečka. V určitom okamihu života sa stráca tukové tkanivo v oblasti očnej orbity, teda okolo oka. Prejavuje sa to stratou objemu orbity a koža v okolí horných a dolných viečok ostáva akoby o číslo väčšia. V takmoto prípade je vhodné ošetrenie tzv. hornou alebo dolnou blefaroplastikou, čo je vlastne plasticko-chirurgické upravenie viečok. Prebytočná koža a prípadne aj tukové tkanivo sa odstránia tak, aby koža viečok pri otvorenom oku netvorila na hornom viečku nadmernú kožnú riasu a nevytvárala tak dojem unaveného pohľadu alebo vačkov na spodných viečkach.

Chcete spomaliť prejavy starnutia? Zistite viac o konkrétnych zákrokoch a pozrite si, ako vyzerajú naše prípady PRED a PO. Všetko potrebné nájdete na našej web stránke v sekcii Lifting

Zdieľať na sociálnych sieťach
Akcie, rady a tipy priamo na
váš email
Získajte prístup k limitovaným sezónnym zľavám na zákroky len pre odoberateľov newslettra. Tiež si budete môcť ako prví pozrieť videá s novinkami zo sveta zdravia a estetickej medicíny.
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.ryantclinic.sk/ochrana-osobnych-udajov
MUDr. TOMÁŠ RYANT dermatológ špecialista

Od roku 2007 pracoval vo viacerých prestížnych slovenských klinikách estetickej medicíny ako aj v Českej republike v ambulancii kožných a pohlavných chorôb. Absolvoval pracovné stáže na Klinike alternatívnej liečby kožných chorôb Leutenberg v Nemecku a v Diagnose Centre Lommel v Belgicku.

Podobné články
článok / Apr 11 2017
V poslednej dobe sa veľa energie venovalo výskumu úlohy vitamínu C ( kyseliny L askorbovej ) ...
článok / Mar 05 2016
Ak vás dlhodobo trápia bradavice, zrejme ste už hľadali spôsoby, ako sa ich zbaviť. Možno ste už nejaký ten...
článok / Aug 01 2016
Mykóza, alebo aj nechtová pleseň na nohách, vie poriadne potrápiť. Zbaviť sa jej často trvá mesiace, nieked...
článok / Mar 04 2016
Odstránenie alebo aspoň zmiernenie vrások je dnes veľká téma. Ak aj vy uvažujete o tomto zákroku, prečítajt...