Darujte
zdravie a krásu
článok / Mar 05 2016

Ako sa z tela odstraňujú bradavice?

Ak vás dlhodobo trápia bradavice, zrejme ste už hľadali spôsoby, ako sa ich zbaviť. Možno ste už nejaký ten zákrok aj podstúpili. Ako sa však s bradavicami vysporadúvame u nás v RYANT Clinic? Používame tieto účinné metódy:

Tekutý dusík 

Pri odstraňovaní bradavíc tekutým dusíkom dochádza k zmrazeniu tkaniva bradavice na teploty hlboko pod nulou. Následkom je nekrotizácia (odumretie) tkaniva a časť bradavice, alebo v ideálnom prípade i celá bradavica, sa odlúči od pokožky. Proces zmrazovania opakujeme v cca dvojtýždňových intervaloch až do úplného odstránenia bradavice.

Hoci má táto metóda povesť bolestivej a zastaranej, nie je to celkom tak. Používanie vaty na paličke samozrejme aj my vnímame ako metódu, ktorá nepatrí do modernej kliniky 21. storočia. Práve preto máme u nás v RYANT Clinic najmodernejší kryokauterizačný prístroj s presným dávkovacím systémom dusíka. S ním je ošetrenie bradavíc na úplne inej úrovni, čo sami spoznáte na vlastnej koži. Doslova.

CO2 laser 

CO2 laserová excízia znamená vyrezanie bradavice laserom. Evaporácia zasa znamená vypálenie bradavičnatého tkaniva. V oboch prípadoch je zákrok jednorazový – bradavicu kompletne vyberieme na jedenkrát.

Tak ako pri predošlej metóde, aj tu je rozdiel, kde a ako vám bradavice vyberú. V RYANT Clinic používame najmodernejší CO2 prístroj s extrémne presným lúčom a s možnosťou precízneho dávkovania energie podľa aktuálnej potreby. Patologické tkanivo odstránime efektívne a zdravé tkanivo v okolí poškodíme iba úplne minimálne. Ide teda o veľmi šetrný zákrok.

Navyše, všetky genitálne bradavice a slizničné bradavice (z dutiny ústnej, z okolia konečníka a pod.) odosielame na histologické vyšetrenie, aby sme zistili tzv. sérovar HPV (typ vírusu). Vďaka tomu vieme určiť riziko možnej rakoviny genitálu, konečníka resp. ústnej dutiny.

Chcete si dať odstrániť bradavice? Zistite viac o konkrétnych zákrokoch a pozrite si, ako vyzerajú naše vyliečené prípady PRED a PO. Všetko potrebné nájdete na našej web stránke v sekcii Bradavice

Zdieľať na sociálnych sieťach
Akcie, rady a tipy priamo na
váš email
Získajte prístup k limitovaným sezónnym zľavám na zákroky len pre odoberateľov newslettra. Tiež si budete môcť ako prví pozrieť videá s novinkami zo sveta zdravia a estetickej medicíny.
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.ryantclinic.sk/ochrana-osobnych-udajov
MUDr. TOMÁŠ RYANT dermatológ špecialista

Od roku 2007 pracoval vo viacerých prestížnych slovenských klinikách estetickej medicíny ako aj v Českej republike v ambulancii kožných a pohlavných chorôb. Absolvoval pracovné stáže na Klinike alternatívnej liečby kožných chorôb Leutenberg v Nemecku a v Diagnose Centre Lommel v Belgicku.

Podobné články
článok / Aug 03 2016
O chirurgických zákrokoch v oblasti urológie sa toho veľa nehovorí. Pritom môžu zákroky ako obriezka či vaz...
článok / Mar 02 2016
Skúšate a zatiaľ nič nepomohlo? Lieky, ktoré užívate, majú kopec nežiaducich účinkov? Možno ste len nevedel...
článok / Mar 03 2016
Existuje hneď niekoľko metód, tu sú tie, ktoré používame v RYANT Clinic. Roztok BMNP + TNF alfa ...
článok / Aug 07 2016
Často dostávame otázku, či je rakovina kože potenciálne nebezpečenstvo aj u detí a mladých ľudí a či im tie...