Darujte
zdravie a krásu
článok / Mar 05 2016

Ako sa z tela odstraňujú bradavice?

Ak vás dlhodobo trápia bradavice, zrejme ste už hľadali spôsoby, ako sa ich zbaviť. Možno ste už nejaký ten zákrok aj podstúpili. Ako sa však s bradavicami vysporadúvame u nás v RYANT Clinic? Používame tieto účinné metódy:

Tekutý dusík 

Pri odstraňovaní bradavíc tekutým dusíkom dochádza k zmrazeniu tkaniva bradavice na teploty hlboko pod nulou. Následkom je nekrotizácia (odumretie) tkaniva a časť bradavice, alebo v ideálnom prípade i celá bradavica, sa odlúči od pokožky. Proces zmrazovania opakujeme v cca dvojtýždňových intervaloch až do úplného odstránenia bradavice.

Hoci má táto metóda povesť bolestivej a zastaranej, nie je to celkom tak. Používanie vaty na paličke samozrejme aj my vnímame ako metódu, ktorá nepatrí do modernej kliniky 21. storočia. Práve preto máme u nás v RYANT Clinic najmodernejší kryokauterizačný prístroj s presným dávkovacím systémom dusíka. S ním je ošetrenie bradavíc na úplne inej úrovni, čo sami spoznáte na vlastnej koži. Doslova.

CO2 laser 

CO2 laserová excízia znamená vyrezanie bradavice laserom. Evaporácia zasa znamená vypálenie bradavičnatého tkaniva. V oboch prípadoch je zákrok jednorazový – bradavicu kompletne vyberieme na jedenkrát.

Tak ako pri predošlej metóde, aj tu je rozdiel, kde a ako vám bradavice vyberú. V RYANT Clinic používame najmodernejší CO2 prístroj s extrémne presným lúčom a s možnosťou precízneho dávkovania energie podľa aktuálnej potreby. Patologické tkanivo odstránime efektívne a zdravé tkanivo v okolí poškodíme iba úplne minimálne. Ide teda o veľmi šetrný zákrok.

Navyše, všetky genitálne bradavice a slizničné bradavice (z dutiny ústnej, z okolia konečníka a pod.) odosielame na histologické vyšetrenie, aby sme zistili tzv. sérovar HPV (typ vírusu). Vďaka tomu vieme určiť riziko možnej rakoviny genitálu, konečníka resp. ústnej dutiny.

Chcete si dať odstrániť bradavice? Zistite viac o konkrétnych zákrokoch a pozrite si, ako vyzerajú naše vyliečené prípady PRED a PO. Všetko potrebné nájdete na našej web stránke v sekcii Bradavice

Zdieľať na sociálnych sieťach
Akcie, rady a tipy priamo na
váš email
Získajte prístup k limitovaným sezónnym zľavám na zákroky len pre odoberateľov newslettra. Tiež si budete môcť ako prví pozrieť videá s novinkami zo sveta zdravia a estetickej medicíny.
MUDr. TOMÁŠ RYANT dermatológ špecialista

Od roku 2007 pracoval vo viacerých prestížnych slovenských klinikách estetickej medicíny ako aj v Českej republike v ambulancii kožných a pohlavných chorôb. Absolvoval pracovné stáže na Klinike alternatívnej liečby kožných chorôb Leutenberg v Nemecku a v Diagnose Centre Lommel v Belgicku.

Podobné články
článok / Mar 06 2016
Odstránenie ochlpenia na tele je dnes v estetickej medicíne žiadanou témou. Mať totiž hladké nohy bez holen...
článok / Mar 04 2016
Odstránenie alebo aspoň zmiernenie vrások je dnes veľká téma. Ak aj vy uvažujete o tomto zákroku, prečítajt...
článok / Aug 18 2016
V súčasnosti sa výskyt alergií nielen u detí ale aj u dospelých neustále zvyšuje. Ak máte ekzémy alebo akút...
článok / Okt 10 2017
Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s...