Darujte
zdravie a krásu
článok / Mar 02 2016

Ako sa účinne zbaviť akné?

Skúšate a zatiaľ nič nepomohlo? Lieky, ktoré užívate, majú kopec nežiaducich účinkov? Možno ste len nevedeli o tom, že existujú aj iné – moderné metódy na odstránenie akné. Tu sú tie, ktoré používame v RYANT Clinic a všetko, čo by ste o nich mali vedieť.

LED lampa

LED svetlo v kombinácii s benzoyl peroxidom, ktoré pri tejto metóde aplikujeme na pleť, má silný antiseptický a protizápalový účinok. Usmrcuje baktérie, ktoré spôsobujú pri akné zápal. Svetlo má spolu s peroxidom rovnako silný účinok, ako keby ste brali silné antibiotiká.

Na rozdiel od liekov vás však nečakajú žiadne nežiaduce účinky ako hnačky, alergie, vaginálne mykózy alebo vznik rezistentných bakteriálnych kmeňov, na ktoré už potom neplatia žiadne ATB.

Dôležité je i to, akým LED svetelným prístrojom bude vaša pokožka ošetrená. Náš prístroj má dokázanú účinnosť voči propiono baktériám, ktoré sa podieľajú na vzniku akné. 

A kedy je táto metóda vhodná? Používa sa najmä na silno zápalové forme akné – hnisavé papulopustuly, cysty (hľuzy) tváre, krku, ramien a chrbta.

Liečba akné - svetelná LED terapia

CO2 resurfacing

Základným prvkom tohto ošetrenia je ablačný CO2 laser. Pomocou neho zbrúsime povrchové vrstvy pokožky a dosiahneme tak jej hlboký fotopeeling. Zároveň laserom stimulujeme tvorbu kolagénu v hlbších vrstvách kože. Výsledkom je vypnutie kože, odstránenie drobných vrások, škvŕn i akné. Zákrok má teda nielen zdravotný, ale aj estetický rozmer.

Stimulácia tvorby kolagénu v pokožke trvá až 3 mesiace od zákroku, účinok je dlhodobý. Ak treba zákrok opakovať, robí sa tak najskôr po 3 mesiacoch.

A prečo by ste mali CO2 resurfacing absolvovať práve v RYANT Clinic? Pretože máme najmodernejší CO2 laser s autodetekciou typu pokožky konkrétneho pacienta. Vďaka tomu bude zákrok naozaj účinný a keďže ste v špičkovom zdravotníckom zariadení s profesionálnym vybavením, tak aj bezpečný.

Chemický peeling 

Podstatou chemického peelingu je aplikácia trichlóroctovej kyseleliny na postihnutú pokožku. Kyselina spôsobí ošúpanie rohovinovej vrstvy pokožky vrátane tej aknóznej. Výsledkom aplikácie peelingu je otvorenie pórov, zjemnenie nerovností pleti a zosvetlenie nerovnomerných pigmentácií pleti.

Možno si poviete, že peeling si môžete spraviť aj doma, alebo ho absolvujete v kozmetickom salóne. V salóne vám však môžu aplikovať iba základný, tzv. superficiálne-povrchovo pôsobiaci peeling. V zdravotníckom zariadení môže podľa zákona lekár aplikovať aj stredne hlboký až hlboký peeling, ktorý má väčšiu účinnosť. Výsledky uvidíte najmä ak peeling vykonáva skúsený lekár – dermatológ. Tak ako u nás v RYANT Clinic.

Ako prebieha samotný zákrok? Peeling sa aplikuje na niekoľko minút. Potom pleť upokojí gélová  mezoterapeutická maska s revitalizujúcim účinkom a s prímesou rýdzeho zlata. Nakoniec ešte pleť ožiarime červeným LED svetlom. Červené LED svetlo sťahuje rozšírené cievky a zmierňuje prejavy začervenania bezprostredne po ošetrení.

Zákrok by ste mali absolvovať cca 4 až 6-krát v dvojtýždňových intervaloch. Vhodný je hlavne na komedonické akné, na vyhladenie jazvičiek po akné a na zjemnenie pigmentácií pleti.

 

Chcete sa už konečne zbaviť akné? Zistite viac o tom, ktorá z týchto metód je pre vás najvhodnejšia a pozrite sa, ako vyzerajú naše vyliečené prípady PRED a PO. Alebo sa chcete rovno objednať?

Zdieľať na sociálnych sieťach
Akcie, rady a tipy priamo na
váš email
Získajte prístup k limitovaným sezónnym zľavám na zákroky len pre odoberateľov newslettra. Tiež si budete môcť ako prví pozrieť videá s novinkami zo sveta zdravia a estetickej medicíny.
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.ryantclinic.sk/ochrana-osobnych-udajov
MUDr. TOMÁŠ RYANT dermatológ špecialista

Od roku 2007 pracoval vo viacerých prestížnych slovenských klinikách estetickej medicíny ako aj v Českej republike v ambulancii kožných a pohlavných chorôb. Absolvoval pracovné stáže na Klinike alternatívnej liečby kožných chorôb Leutenberg v Nemecku a v Diagnose Centre Lommel v Belgicku.

Podobné články
článok / Aug 01 2016
Mykóza, alebo aj nechtová pleseň na nohách, vie poriadne potrápiť. Zbaviť sa jej často trvá mesiace, nieked...
článok / Mar 01 2016
Znamienka sú drobné pigmentové zhluky na koži a máme ich takmer všetci. Vo väčšine prípadov bývajú úplne ne...
článok / Mar 06 2016
Odstránenie ochlpenia na tele je dnes v estetickej medicíne žiadanou témou. Mať totiž hladké nohy bez holen...
článok / Apr 04 2016
Táto otázka začne od istého veku trápiť takmer každého z nás. Pleť už nie je taká svieža, objavujú sa vrásk...