Darujte
zdravie a krásu
článok / Mar 03 2016

Ako možno z pokožky odstrániť jazvy?

Existuje hneď niekoľko metód, tu sú tie, ktoré používame v RYANT Clinic.

Roztok BMNP + TNF alfa 

Špeciálny roztok, ktorý sa injekčne cca 1x mesačne aplikuje priamo do jazvy. Spôsobuje odumretie cievneho zásobenia jazvy a tým jej zmenšenie. Používa sa na čerstvé i staršie, najmä vypuklé jazvy.

CO2 laser 

Má dve funkcie. Buď slúži na odrezanie prebytočného tkaniva pri vypuklých jazvách, alebo na stimuláciu rastu tkaniva pri vpadnutých jazvách.

Mikroihličková metóda 

Pomocou veľmi tenkých pozlátených ihličiek kožu vystavujeme vysokofrekvenčnej energii, ktorá spôsobí stiahnutie a vypnutie kože, jazva sa teda „scvrkne“. Táto metóda je vhodná najmä na korekciu drobných jazvičiek na tvári, krku a chrbtoch rúk. Môže ju vykonávať iba lekár.

Vyrezanie skalpelom (excízia) 

Chirurgická korekcia jazvy je stále v mnohých prípadoch nenahraditeľná metóda. Ak ju vykonáva skúsený chirurg dermatológ, môže mať vynikajúce výsledky. Veľa záleží aj od šitia, v RYANT Clinic používame pre tieto účely moderné jednorázové atraumatické šitie najvyššej kvality.

Chemický peeling 

Stredne hlboký až hlboký lekársky peeling, ktorý preniká do hlbokých vrstiev kože a „zbrusuje“ vrchnú vrstvu. Musí byť vykonávaný iba skúseným lekárom, inak hrozí riziko popálenín, pigmentácie a ďalších jaziev. Zákrok trvá cca 5-10 minút, na konci je peeling neutralizovaný špeciálnym alkalickým krémom so zinkom a na tvár ešte aplikujeme gélovú masku a pokožku upokojíme červeným LED svetlom.

 

Chcete si dať korigovať jazvy? Zistite viac o tom, či môžete alebo nemôžete podstúpiť zákrok, ako vyzerajú naše vyliečené prípady PRED a PO a ako sa objednať. Všetko nájdete na našej web stránke v sekcii Jazvy. 

Zdieľať na sociálnych sieťach
Akcie, rady a tipy priamo na
váš email
Získajte prístup k limitovaným sezónnym zľavám na zákroky len pre odoberateľov newslettra. Tiež si budete môcť ako prví pozrieť videá s novinkami zo sveta zdravia a estetickej medicíny.
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.ryantclinic.sk/ochrana-osobnych-udajov
MUDr. TOMÁŠ RYANT dermatológ špecialista

Od roku 2007 pracoval vo viacerých prestížnych slovenských klinikách estetickej medicíny ako aj v Českej republike v ambulancii kožných a pohlavných chorôb. Absolvoval pracovné stáže na Klinike alternatívnej liečby kožných chorôb Leutenberg v Nemecku a v Diagnose Centre Lommel v Belgicku.

Podobné články
článok / Apr 04 2016
Táto otázka začne od istého veku trápiť takmer každého z nás. Pleť už nie je taká svieža, objavujú sa vrásk...
článok / Mar 02 2016
Skúšate a zatiaľ nič nepomohlo? Lieky, ktoré užívate, majú kopec nežiaducich účinkov? Možno ste len nevedel...
článok / Aug 18 2016
V súčasnosti sa výskyt alergií nielen u detí ale aj u dospelých neustále zvyšuje. Ak máte ekzémy alebo akút...
článok / Okt 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...