Darujte
zdravie a krásu
článok / Mar 03 2016

Ako možno z pokožky odstrániť jazvy?

Existuje hneď niekoľko metód, tu sú tie, ktoré používame v RYANT Clinic.

Roztok BMNP + TNF alfa 

Špeciálny roztok, ktorý sa injekčne cca 1x mesačne aplikuje priamo do jazvy. Spôsobuje odumretie cievneho zásobenia jazvy a tým jej zmenšenie. Používa sa na čerstvé i staršie, najmä vypuklé jazvy.

CO2 laser 

Má dve funkcie. Buď slúži na odrezanie prebytočného tkaniva pri vypuklých jazvách, alebo na stimuláciu rastu tkaniva pri vpadnutých jazvách.

Mikroihličková metóda 

Pomocou veľmi tenkých pozlátených ihličiek kožu vystavujeme vysokofrekvenčnej energii, ktorá spôsobí stiahnutie a vypnutie kože, jazva sa teda „scvrkne“. Táto metóda je vhodná najmä na korekciu drobných jazvičiek na tvári, krku a chrbtoch rúk. Môže ju vykonávať iba lekár.

Vyrezanie skalpelom (excízia) 

Chirurgická korekcia jazvy je stále v mnohých prípadoch nenahraditeľná metóda. Ak ju vykonáva skúsený chirurg dermatológ, môže mať vynikajúce výsledky. Veľa záleží aj od šitia, v RYANT Clinic používame pre tieto účely moderné jednorázové atraumatické šitie najvyššej kvality.

Chemický peeling 

Stredne hlboký až hlboký lekársky peeling, ktorý preniká do hlbokých vrstiev kože a „zbrusuje“ vrchnú vrstvu. Musí byť vykonávaný iba skúseným lekárom, inak hrozí riziko popálenín, pigmentácie a ďalších jaziev. Zákrok trvá cca 5-10 minút, na konci je peeling neutralizovaný špeciálnym alkalickým krémom so zinkom a na tvár ešte aplikujeme gélovú masku a pokožku upokojíme červeným LED svetlom.

 

Chcete si dať korigovať jazvy? Zistite viac o tom, či môžete alebo nemôžete podstúpiť zákrok, ako vyzerajú naše vyliečené prípady PRED a PO a ako sa objednať. Všetko nájdete na našej web stránke v sekcii Jazvy. 

Zdieľať na sociálnych sieťach
Akcie, rady a tipy priamo na
váš email
Získajte prístup k limitovaným sezónnym zľavám na zákroky len pre odoberateľov newslettra. Tiež si budete môcť ako prví pozrieť videá s novinkami zo sveta zdravia a estetickej medicíny.
MUDr. TOMÁŠ RYANT dermatológ špecialista

Od roku 2007 pracoval vo viacerých prestížnych slovenských klinikách estetickej medicíny ako aj v Českej republike v ambulancii kožných a pohlavných chorôb. Absolvoval pracovné stáže na Klinike alternatívnej liečby kožných chorôb Leutenberg v Nemecku a v Diagnose Centre Lommel v Belgicku.

Podobné články
článok / Mar 05 2016
Ak vás dlhodobo trápia bradavice, zrejme ste už hľadali spôsoby, ako sa ich zbaviť. Možno ste už nejaký ten...
článok / Mar 04 2016
Odstránenie alebo aspoň zmiernenie vrások je dnes veľká téma. Ak aj vy uvažujete o tomto zákroku, prečítajt...
článok / Mar 02 2016
Skúšate a zatiaľ nič nepomohlo? Lieky, ktoré užívate, majú kopec nežiaducich účinkov? Možno ste len nevedel...
článok / Mar 06 2016
Odstránenie ochlpenia na tele je dnes v estetickej medicíne žiadanou témou. Mať totiž hladké nohy bez holen...