Darujte
zdravie a krásu

S čím vám pomôžeme?

Veľké percento populácie dnes bohužiaľ trápia rôzne alergie. Často sú nezistené a prejavujú sa ako ekzémy, svrbivé, šupinaté a začervenané ložiská, vyrážky na koži, prípadne až ako žihľavka (urticaria), opuch alebo anafylaktický šok. Tieto typy alergií môžu buď znepríjemňovať každodenný život, alebo byť až potenciálne život ohrozujúce. Je preto dobré o nich vedieť a vyhýbať sa alergénom, ktoré človeku tieto stavy spôsobujú.

Ako zistíte, ktoré typy alergénov vám vadia? Pomôže vám naša kožná alergologická ambulancia. Špecializujeme sa na kožné alergologické testy, ktoré odhalia precitlivenosť na chemické látky z domáceho a pracovného prostredia a až 20 najčastejších potravinových alergénov, ktoré sa bežne objavujú v strednej Európe.

Chcete vedieť viac o jednotlivých typoch alergií? Prečítajte si náš blog o alergologickom testovaní

Prečo naša alergologická ambulancia?

U nás v RYANT clinic vás čaká testovanie v príjemnom prostredí, dokonca aj v poobedňajších hodinách. Testovanie si objednávate vopred na presný čas, lekár sa vám bude plne venovať a všetko vám podrobne vysvetlí.

V našej kožnej alergologickej ambulancii riešime predovšetkým kožné alergické prejavy. Ak máte iné alergické reakcie, testy môžu síce odhaliť typ alergénu, ktorý vás trápi, mimo kožných prejavov však budete musieť navštíviť klasickú alergologickú ambulanciu.

Ak však máte slabú imunitu a alergie sa u vás prejavujú práve preto, môže vám pomôcť imunoterapia, ktorú vám môže naordinovať aj náš lekár – dermatológ špecialista.

Alergologická ambulancia

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Ako to prebieha?

V prvom rade by ste sa mali vopred objednať na vstupné vyšetrenie, ktoré stojí 17 €. V rámci tohto vyšetrenia preberiete s lekárom váš problém a spoločne dohodneme termín testovania.

V RYANT clinic robíme dva typy testovania na alergie.

Prvým je tzv. PRICK testovanie, alebo odborne aj intrakutánne testy, ktoré dokážu odhaliť alergie I. stupňa (potravinová neznášanlivosť).

Druhým typom je tzv. epikutánne testovanie, ktoré dokáže odhaliť kontaktné (kožné) alergény.

Oba typy testov sú bezbolestné a spoľahlivo odhalia konkrétne typy alergénov, ktorým sa potom treba vyhýbať. Zároveň vám lekár odporučí vhodný typ liečby na lokálne alergické prejavy

Výmenný lístok od vášho všeobecného lekára nepotrebujete, je však lepšie (nie nevyhnutné) doniesť si svoju zdravotnú dokumentáciu.

Cenník
Alergologické vyšetrenia - cena  
   
Vyšetrenie / konzultácia  17€
Kontrola po vyšetrení 10€
Intrakutánne testy (zaškrabávanie) 50€
Epikutánne testovanie (nalepovacie terčíky) 50€
* v cene vyšetrenia je objednanie na konkrétny čas 
Vyberte pobočku:
Žilina
PrievidzaMUDr. TOMÁŠ RYANT dermatológ špecialista

Od roku 2007 pracoval vo viacerých prestížnych slovenských klinikách estetickej medicíny ako aj v Českej republike v ambulancii kožných a pohlavných chorôb. Absolvoval pracovné stáže na Klinike alternatívnej liečby kožných chorôb Leutenberg v Nemecku a v Diagnose Centre Lommel v Belgicku.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2018
Zdravotnícky asistent / sestra na klinike dermatológie, urológie a laserovej medicíny v Prievidzi - RYANT c...
článok / 09 2017
Kvalitnú zdravotnú starostlivosť nájdete už aj na našej pobočke v Prievidzi. Na modernej klinike derma...
článok / 10 2017
Táto metóda predstavuje laserové zbrúsenie horných vrstiev epidermis čím sa pokožka stáva jemnejšou, s...